Psychomotorické působení

Harmonizace vitální síly s využitím psychomotoriky

Psychomotorika je metoda, která posiluje rovnovážný stav těla, ducha a duše. Metoda je založena na principu posilování harmonického stavu lidského organismu na tělesné i psychické úrovni. Jejím cílem v tomto pojetí je prožívání radosti ze zdravého bytí.

Pomocí psychomotoriky lze podporovat celkovou vnitřní pohodu člověka. Pomáhá odbourávat úzkostnost, stres a obavy. Celkově vede k posílení zdraví a působí velmi kladně na rozvoj vnitřní rovnováhy. Posiluje vitální zdraví jednotlivce. Léčivá síla této metody spočívá v napomáhání správnému prokrvování oslabených částí těla. Působení má příznivý vliv na hojení poúrazových stavů, pomáhá odbourávat bolesti zad a páteře, zlepšuje potenci. Opakované užívání této metody směřuje k posilování nervových spojů v mozku.

Psychomotorika je určena pro každý věk, osoby zdravé i s postižením nebo oslabené prodělanou nemocí. Metoda se provádí s ohledem na individuální potřeby klienta, je aplikována podle jeho konkrétních obtíží. Psychomotorické působení je pro člověka velmi příjemným zážitkem a navozuje uvolnění. V oblasti léčitelství se z psychomotoriky nejčastěji využívají masáže.

Speciální masáže jsou cílené na důležité akupresurní body na těle, dle potřeby přímo na oslabené nebo nemocné části těla. Masáže provádím pomocí relaxačních kuliček a míčků, ručními akupresurními ježky, přikládáním sady umělých oblázků na jednotlivé aktivované body, případně i přímou ruční masáží.  Citlivé části těla, jako např. obličejové partie, je možné masírovat jemnými doteky měkkého míčku.

Působení je doplněno různými relaxačními a dechovými technikami. Dalšími možnostmi psychomotoriky, které navozují vitální rovnováhu člověka, jsou speciálně vybírané pohybové aktivity (např. s využitím míčků, šátků, relaxačních pomůcek). Metoda psychomotoriky využívá zapojení více smyslů člověka současně k navození příjemných prožitků. Psychomotorické techniky provádím na základě udělení certifikátu.

 Masáž Masáž chodidelMasáž zad masážním míčkem

certifikát