Léčba tibetskými mísami

Tibetské zpívající mísy

zpívající mísyTibetské mísy se využívají v léčitelství především k meditaci, léčení a k očistě prostor od negativní energie. Mísy jsou podle tradice vyrobeny ručně ze sedmi kovů, přesné poměry jednotlivých kovů v mísách se různí.  

Každý kov představuje astrologické působení jedné planety. Zlato symbolizuje Slunce, stříbro Měsíc, rtuť Merkur, měď Venuši, železo Mars, cín Jupiter a olovo Saturn.

Každý kov produkuje určitý zvuk, včetně harmonických tónů, je bohatý i na alikvotní tóny. Každá mísa je jedinečná nejen svým tvarem, velikostí, zdobením, ale i svým zvukem.

Podle tibetského rčení se říká, že kdo pozná tajemství zvuku, pozná tajemství vesmíru.

Léčba s využitím tibetských mís

Tibetská mísaV energeticky narušeném místě, kde je tok životní energie oslaben, nebo naopak nakumulován, nemůže energie proudit plynule dál. Vzniká zde blok, který může způsobit zdravotní problém.

Při léčení tibetskými mísami se využívá harmonických zvuků a léčivých vibračních účinků mís k pročištění a obnově energetické rovnováhy těla. Vibrace mísy pomáhají energii navrátit do původních zdravých frekvencí a umožní jí opět plynule téct. Léčení a uvolnění funguje jak na fyzické, tak energetické úrovni těla.

Na fyzické úrovni hra na tibetské mísy má přímé léčebné účinky lidské tělo jako energetická masáž buněk uvnitř lidského organismu. Jedná se tedy o přímé působení vibrací, které se velmi rychle rozšíří do celého těla díky vysoce vodivé vodě, obsažené v lidském těle. Jsou prokázány pozitivní výsledky léčby tibetskými mísami u hojení zlomenin a celkově u poúrazových stavů.

Na úrovni energetické se jedná o harmonizaci narušeného plynulého toku životní energie v energetickém obalu člověka, auře. Tibetská mísa slouží i jako diagnostický nástroj k rozpoznání energetických bloků. Nad místy, která jsou energeticky oslabena nebo zablokována, zní její zvuk výrazně jinak než u zdravých míst.

Průběh léčení tibetskými mísami

Vlastní léčení tibetskými mísami provádím hrou na tibetské mísy, s využitím jejich léčebných zvukových a především vibračních účinků. Je prováděno v klidném prostředí, v relaxační poloze klienta.

Pro navození co nejlepšího léčebného účinku jsou podle konkrétních potíží a potřeb klienta vybírány k léčebnému působení tibetské mísy různých velikostí, s různou výškou zvuků.

Rozeznělá tibetská mísa se přikládá nad nemocná místa klienta nebo těsně nad povrch těla v místech, kde došlo k narušení energetického toku nebo bloku v proudění energie. Vibrace tibetské mísy pomáhají uvolnit vzniklé bloky a obnovit energetickou rovnováhu člověka.

Hru na tibetské mísy doporučuji také k celkovému uvolnění člověka jako prostředek k meditaci a relaxaci.

Perlení vody v tepané míse  Tepaná mísa