Léčba léčivým žezlem

Léčivé žezlo

Léčivé žezlo je předmět, který slouží k posilování vitální energie člověka pomocí předávání a koncentrace ze zdroje léčivé síly Universa. Napomáhá obnovit rovnováhu v proudění životní energie v čakrách, nastolit soulad mezi energií jin a jang, tedy mezi mužským a ženským principem životní síly člověka. Původ předmětů, nazývaných léčivá žezla, je prastarý. Využívali je přírodní léčitelé a duchovní mistři dálného Východu, rozšířena byla i ve starověkém Egyptě. Současná podoba léčivého žezla pochází především z Tibetu a Číny.

Ve své léčitelské praxi využívám léčivé žezlo, dovezené z Tibetu. Léčivé žezlo se skládá ze tří částí – těla, hlavice a rukojeti. Všechny části jsou zhotoveny z nepálského horského křišťálu. Střední část, takzvané tělo žezla, je osázena opracovanými krystaly kamenů, vybíraných dle barev jednotlivých čaker. Kulovitá hlavice znázorňuje ženský princip a využívá se především na posilování ženské energie jang, na celistvé léčivé působení na váš organismus a k léčení povrchových částí těla. Rukojeť je vybroušena do hrotu. Její využití je k posilování mužské energie jin, k ohraničenému léčebnému působení na lokální zranění nebo oslabení a k urychlování hojení po úrazech a operacích a uzdravování vnitřních orgánů, slouží také k odstraňování hlubokých poškození kostí a svalů.

Léčebné působení s využitím léčivého žezla

Léčivé žezloPodobně jako u ostatních léčebných technik i léčbu léčivým žezlem předchází podrobný diagnostický rozhovor s klientem a navození klidové atmosféry před léčbou. Léčení léčivým žezlem provádím dle druhu problémů klienta přikládáním hlavice nebo rukojeti léčivého žezla nad postižená nebo oslabená místa člověka. Klient si zvolí pohodlnou polohu, nejvhodnější je uvolnění na lůžku, při léčebném působení zůstává oblečený.

 Délka vlastního působení je individuální dle závažnosti potíží klienta, již během léčebného působení dochází ke zlepšení zdravotního stavu a znatelné úlevě od bolesti. Pocity klienta při léčení žezlem jsou obdobné jako při léčbě pomocí reiki energie, u některých klientů jsou pocity tepla či jemného brnění v místě působení vnímány intenzivněji než při léčbě vkládáním rukou, v krátké době však dochází k odeznění těchto průvodních pocitů.

Pro celkové posílení životní síly člověka a obnovu proudění vitální energie k celkovému ozdravení využívám krouživé pohyby žezlem těsně nad tělem nebo v místě jednotlivých čaker. Jejich zablokovanou nebo oslabenou energii pomáhá obnovit aktivace životní síly pomocí žezla, posilovaná působením barevných krystalů, umístěných na léčivém žezle.

Počet aplikací léčebné metody závisí na vážnosti problémů klienta, pro trvalé odstranění vašeho problému je vhodné léčbu provádět opakovaně dle doporučení a předčasně ji ze své strany neukončovat.